piątek, 31 grudnia 2010

FIU FIU czyli ,,Przygód kilka wróbla Ćwirka” – odcinek pt: ,,Co brzmi w trzcinie”

Pamiętacie małego wróbelka mieszkającego w jednym gnieździe z bocianem?
W każdym odcinku Ćwirek poznawał nowe gatunki ptaków, ich zwyczaje. Dzięki przygodom tego małego wróbelka dzieciaki zaznajamiały się z rodzajami ptaków, obserwowały gdzie i jak żyją. Zapewne wiele dzieci oglądając Ćwirka zapragnęło zostać ornitologami.
Szkoda, że teraz bajki takiego gatunku nie trafiają w gusta dzieci. W telewizji idą obecnie bajki te ,, z gatunku mózg piorących”, które uczą dzieci jedynie agresji i złych zachowań.
Nie mogę także pominąć osoby Jana Kobuszewskiego, który użyczał swojego wspaniałego głosu wszystkim ptakom jak i samemu Ćwirkowi w każdym odcinku bajki.



Dlaczego "stare" bajki nie trafiają w gusta dzieci teraz?
Jak uważacie? Czekam na Wasze opinie!

3 komentarze:

  1. Dzieci wychowane na "nowych" bajkach przyzwyczajone są do spektakularnych efektów, żywych barw-których nie ma w starszych oraz tego, że bajka nie uczy a jedynie ma przyciągnąć dziecko jako widza do próżnego spędzania czasu przed ekranem telewizora. Niestety nic nie poradzimy na to jakie bajki powstają obecnie, ale za to możemy starać się pokazać dzieciom, że te "stare" też nie są takie złe ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zmieniają się czasy, a co za tym idzie i bajki:) Teraz "górują" te z gatunku jak wyżej wspomniałaś "mózg piorących" i niestety to już raczej nie ulegnie zmianie:) Chciałam tylko jeszcze wspomnieć o bajce "Tom i Jerry", którą uwielbiałam oglądać jak byłam małym szkrabem hehe

    OdpowiedzUsuń
  3. Ówczesnych bajek nie mam co porównywać do dzisiejszych. Czasy są inne bajki także.. technika i efekty oczywiście grają swoją rolę;p Może ktos kiedyś stworzy krecika czy Bolka i Lolka w 3D hehe może wtedy zainteresowanie dzieci tymi bajkami zwiększy się;)
    berf

    OdpowiedzUsuń